Forum Telefonów

Forum miłośników telefonów komórkowych i smartfonów
Teraz jest 21 wrz 2018, o 00:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 mar 2013, o 10:29 

Kupiłem HTC Desire S, w którym wiedziałem, że nie działa Wifi/Bluetooh, radio i chyba GPS. Przy włączaniu Wifi po paru sekundach pojawia się 'Błąd'. Bluetooh po próbie włączenia pozostaje w stanie wyłączonym. Radio inicjalizuje się, ale nic nie słychać, nie można stroić. GPS chyba też nie działa, bo nie wykrywa satelitów (ikonka GPS pokazuje się i cały czas miga).
Podejrzewałem, że wystarczy wgrać nowe RADIO, ale nie pomogło. Próbowałem z nowszymi i starszymi wersjami (np. 38.03.02.11_M, 3805.06.02.03_M, 3831.19.00.110). Wgranie paru różnych ROM'ów też nie rozwiązało problemu.
Telefon nosi ślad bliskiego spotkania z ziemią (wgniecenie u góry obudowy) więc podejrzewam, że problem jest raczej sprzętowy (uszkodzony, odlutowany moduł odpowiedzialny za Wifi/Bluetooth/Radio), a nie software'owy.
Czy jest jeszcze coś co mógłbym spróbować zanim zaniosę telefon do serwisu? Czytałem, że można spróbować rozebrać telefon i podgrzać moduł nagrzewnicą na tyle mocno aby poprawić lutowania. W wielu przypadkach to pomogło, gdy wszystkie software'owe sposoby zawiodły.

PostNapisane: 18 mar 2013, o 12:01 

Jeżeli telefon nie posiada gwarancji, albo został uszkodzony mechanicznie, to proponuję udać się do serwisu.
Serwisant z całą pewnością dokona oględzin telefonu w sposób profesjonalny, tak, aby przypadkiem dalej nie uszkodzić telefonu.

Koszt naprawy w HTC DESIRE S około 200 zł. Jednak jeżeli okaże się, że płyta główna jest uszkodzona, to proponuję zakupić nowy aparat.

Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1