Forum Telefonów

Forum miłośników telefonów komórkowych i smartfonów
Teraz jest 19 paź 2018, o 19:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 wrz 2013, o 13:20 

Witam. W skrócie opisując:
skradziono mi w telefon- nokie asha 200 dual SIM- były w niej dwie karty. JEdną odnalazłem w raz z policją w trawie. Była to karta z plusa. Drugą karte z Tmobile zastrzegłem jakieś 6 godzin pozniej ( rano). Karte z plusa którą znalazłem Chwile po kradzieży, włożyłem rano do innego telefonu będąc juz w domu.
I TERAZ UWAGA: owszem zgłosiłem sprawe na policje( czego już szczerze żałuje). Policja przyjezdza po mnie i osądza o składanie fałszywych zeznań, gdyż wg ich dowodów i całego rejestru, od godz 6 rano(od momentu jak włożyłem swoją karte plusa do innego telefonu) dalej posługuje sie skradzionym telefonem.. Że korzystam z niego, pisze smsy, dzwonie, pokazuje miejsca w których rzeczywiuście JA i MÓJ NR z PLUSA byłem i tam gdzie dzwoniłem.
Wiem że nr imei jest nie powtarzalny dla każdego telefonu.

WIĘC jak to wszystko możliwe, że wkładając karte do innego telefonu, w rejestrze policjnym i tych wszystkich śledczych urządzeniach widnieje że od rana sie posługiwałem nr imei, który mi skradziono kilka godzin wcześniej..

Wszystko może sie nei trzyma kupy i ciężko to ogarnąć czytając. Prosze o pomoc, jaką kolwiek w celu wyjaśnienia sprawy. Bo jestem posądzany o nie lada wykroczenie.
Pisać, a odpisze na każde pytanie.
pzdr

PostNapisane: 27 wrz 2013, o 15:38 

Szczerze jest to dziwna sytuacja, ponieważ korzystasz z telefonu o innym numerze IMEI, niż telefon skradziony. Musiałeś podać numer telefonu, z którego korzystasz na policji, inaczej nie mieliby danych gdzie jesteś (beelingi).

Z tego co się orientuję, to policja namierza przede wszystkim na podstawie AKTYWNEJ KARTY SIM, być może zaszła pomyłka w zeznaniach, podałeś błędne informacje ...

PostNapisane: 27 wrz 2013, o 20:06 

no ok, rozumiem.
Ale podałem na przesłuchaniu nr imei telefonu skradzionego (spisali z pudełka).
I chodzi im o to że ta moja karta z plusa była aktywna właśnie z numerem imei tego kradzionego telefonu.
I tego nie pojmuje..

PostNapisane: 27 wrz 2013, o 20:26 

Telefon działa w kombinacji karty ( nr seryjny karty ) oraz nr imei telefonu. Więc jak karta jest zalogowana można z czytać nr imei aparatu. Jeśli policja tak mowi to tak było albo był błąd systemu co jest mało prawdopodobne.

Strefa czasowa: UTC + 1