Forum Telefonów

Forum miłośników telefonów komórkowych i smartfonów
Teraz jest 25 wrz 2017, o 12:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 mar 2014, o 12:17 

Witam. Kupiłem nowy telefon nie włączany z allegro z karta gwarancyjną. Niestety nie da rady otrzymać dowodu wpłaty (FaVat - firma) ponieważ na fakturze nie widnieje tylko ten zakup (zakup zbiorowy). Sprzedawcą jest pracownik firmy który telefon otrzymał w nagrodę od szefa. Szef nie chce wydać faktury, bo tak jak mówiłem widnieje nie tylko ten zakup na niej i nie chce zdradzać danych prywatnych. I teraz moje pytanie. Telefon ma niby gwarancję producenta. I tutaj moje pytania

1. Czy gdyby Karta gwarancyjna była pusta (nie wiem jak jest, telefon nie dotarł jeszcze do mnie) to posiadając paragon np. z Play na taki sam telefon (od kumpla) i poszedł do Play i udałoby mi się podbić gwarancję, to czy mógłbym go oddać w Play na gwarancję? Mam pudełko ze zgodnym imei i wgl, ale czy nie bd jakichś problemów? Czy Play sprawdza coś w komputerze czy Tylko i wyłącznie pudełko , karta i paragon? Wiecie o co chodzi (wiem że to nie legalne ale czy możliwe )

2. Czy jeżeli zrobiłbym to samo co w pkt 1. czyli załatwił paragon i kartę gwarancyjną i wysłał bezpośrednio do Samsunga, czy udałoby się przejść gwarancję? Wiem że Paragon to tylko dowód że Towar nie jest kradziony dla nich, bo na nim zawarta jest cena i data od której idzie gwarancja. Ale czy sprawdzają to dokładnie jakoś? Czy tylko patrzą czy jest.

3. Czy jeżelibym załatwił w jakimś komisie (dobrym), żeby podbił mi gwarancję producenta i wystawił paragon. Czy mógłbym go wysłać bezpośrednio do samsunga i mieć normalną gwarancję producenta?

Strefa czasowa: UTC + 1